راهنمای سایز گردنبند، چطور بهترین و مناسبترین سایز زنجیر گردنبند را انتخاب کنیم؟

گردنبند ها سایزبندی و استایل متفاوتی دارند، به همین دلیل زمان خرید آن باید مطمئن شوید چه سایز گردنبندی برای شما مناسب تر می‌باشد؟ برای این انتخاب باید عوامل زیادی را در نظر گرفت، مثل فرم صورت، گردن، قد، استایل بدن، و نوع لباس. در ادامه سایزبندی استاندارد و طول زنجیر و گردنبندها را بررسی خواهیم کرد تا زمان خرید بتوانید مناسبترین سایز گردنبند را انتخاب کنید. 

سایزبندی استاندارد گردنبندها

اندازه گردنبندها | عطاره گالری

شش سایز استاندارد برای گردنبند وجود دارد و برای هریک از این سایزها یک نام در نظر گرفته شده است.

 

  •  یقه‌ای: ۳۰ تا ۳۵ سانتی متر
  •  چوکر: ۳۵ تا ۴۰ سانتی متر
  •  شاهزاده: ۴۰ تا ۴۵ سانتی متر
  •  نمایشی: ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر
  •  اپرا: ۷۶ تا ۹۲ سانتی متر
  •  ریسمانی: بیش از ۹۲ سانتی متر
  1. بلابی
  2. ابیلبی
  3. البا
  4. ذرز

سایز یقه ای

گردنبندهای کوتاه به دو دسته یقه‌ای و چوکر تقسیم می‌شوند.

گردنبند یقه‌ای کاملا به گردن می‌چسبد و بالای استخوان ترقوه قرار می‌گیرد. اکثر گردنبندهای یقه ای درشت هستند، طوری که می‌توان گفت یقه لباس را شبیه‌سازی می‌کنند. اندازه گردنبند یقه‌ای همانطور که گفته شد بین 30 تا 35 سانتیمتر است.

بهتر است این گردنبندها به تنهایی استفاده شوند و با گردنبندهای دیگر ترکیب نشوند. این نوع گردنبند با انوع لباس‌های باز مثل یقه گرد، یقه هفت، یقه قایقی و به خصوص لباس‌های دکلته جلوه‌ای فوق‌العاده دارد.

برای خانم‌هایی مناسب است که گردن باریک و کشیده دارند. گردنبند یقه‌ای باعث می‌شود‌ گردن کوتاه‌تر از اندازه واقعی به نظر بیاید به همین خاطر خانم‌هایی که گردن کوتاهی دارند بهتر است از این مدل گردنبند استفاده نکنند.

چوکر

گردنبند چوکر از فلز، پارچه، نخ‌های خاص یا مواد مختلف دیگر ساخته می‌شود.

گردنبند چوکر بر روی گردن یا روی استخوان ترقوه قرار می‌گیرد و سایز زنجیر یا گردنبند آن بین 35 تا 40 سانتیمتر است. نوع دوم طول بیشتری دارد و اصطلاحا آزادتر است. گردنبند چوکر می‌تواند شامل آویز، مهره، یا پلاک‌های دیگر باشد.

گردنبند چوکر هم مشابه گردنبند یقه‌ای برای پوشیدن با لباس‌های یقه باز، مثل یقه هفت، یقه اسکوپ، و مخصوصا لباس‌های دکلته مناسب است. چوکرها می‌توانند روی هم قرار بگیرند و تمام گردن را پوشش دهند. برای جلوه بیشتر، معمولا یک گردنبند چوکر نازک را با یک گردنبند اپرا استفاده می‌کنند. این دو سایز در کنار یکدیگر تضاد زیبایی ایجاد می‌کنند و جلوه‌ای ویژه به ظاهر شما می‌بخشند

اگر بر روی گردن خود چین و چروک زیادی دارید بهتر است سراغ گردنبندهای بلندتر بروید تا توجه مخاطب را از روی گردن خود بردارید. گردنبندهای بلند و پر زرق و برق توجه مخاطبین را به خود جلب می‌کنند و تمرکز آنان از روی گردن برداشته می‌شود.

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید.

سبد خرید