راهنمای جامع خرید زنجیر در زیورالات

انواع زنجیر در زیورآلات

یکی از رایج ترین مصنوعات موجود در زیورالات، زنجیر ها میباشند. زنجیرها از نظر طرح، سایز و ابعاد انواع مختلفی دارند که هر کدام از آنها طرفدارهای خاص خود را دارند. میتوان گفت که زنجیرها تقریبا هیچ وقت از مد نمی افتند.

در ابتدا زنجیرها با دست ساخته میشدند ولی اکنون با پیشرفت تکنولوژی بیشتر طرح های مدرن توسط ماشین ها ساخته میشوند.

به طور کلی زنجیرها در زیورالات به سه دسته کلاسیک، طرح بافت و مدرن تقسیم میشوند. در ادامه انواع مدل های زنجیر را بررسی خواهیم کرد.

زنجیر رولو

زنجیر رولو از دانه های دایره ای یا بیضی شکل تشکیل شده که همه ی آن ها به یک اندازه میباشند.

زنجیر رولو عطاره گالری

زنجیر ماینر یا ملوانی

این زنجیر در دسته ی کلاسیک قرار دارد و از آنجایی که به زنجیر لنگر کشتی شباهت دارد، به این اسم مرسوم است. از تعدادی حلقه ی بیضی شکل که یک میله ی صاف در وسط آن قرار دارد ساخته شده است که به آن ظاهر خاص و متمایزی داده است.

زنجیر مارینر یا ملوانی | عطاره گالری

زنجیر ماینر در گذشته تنها به شکل تخت وجود داشته ولی اکنون زنجیر ماینری به نام ماینر پف کرده نیز وجود دارد. تعمیر کردن آن سخت نیست، اما به تعمیرکاری  با مهارت بالا نیاز دارد.

معرفی انواع مدل‌های زنجیر |عطاره گالری

زنجیر کورب(کارتیر)

این زنجیر کلاسیک، از زنجیرهایی ست که هیچ وقت از مد نمی افتد و هم برای خانم ها و هم برای آقایان مناسب است. از دانه های مسطح چسبیده به هم ساخته شده. ما آن را به نام زنجیر کارتیر میشناسیم.

زنجیر کورب با توجه به مدل حلقه های تشکیل دهنده ی آن و مدل قفل ها، انواع مختلفی دارد:

کورب گرد، کورب محدود، کورب باز،کورب تخت، کورب مربع،کورب روکش، کورب برش الماس و غیره.

 

زنجیر امگا

در ساخت این مدل زنجیر از هیچ حلقه یا مهره ای استفاده نشده است و از صفحاتی با سطوح صاف ساخته میشود و میتواند نور را با قدرت بالایی بازتاب دهد. به همین جهت برای مهمانی های شب بسیار مناسب و چشمگیر است.

در بخش داخلی زنجیر امگا،سیم های به هم تنیده ای وجود دارد که زنجیر را انعطاف پذیر میکند و به همین خاطر میتوان آن را تا حدودی زنجیر مستحکمی دانست.

معمولا با اندازه های کوتاه مورد استفاده قرار میگیرد و به انواع چوکر نیز استفاده میشود.

معرفی انواع مدل‌های زنجیر در دنیای زیورآلات || عطاره گالری

زنجیر ماری

این زنجیر همانند اسم آن، به مار شباهت دارد. از حلقه های بیشمار کوچک و نزدیک به هم ساخته شده است و بسیار انعطاف پذیر است. از خوبی های آن این است که به راحتی گره نمیخورد و به مو و لباس گیر نمیکند، به همین دلیل برای استفاده های روزانه بسیار مناسب است.

زنجیر ماری نقره |عطاره گالری

یک آویز ظریف و زیبا میتواند زیبایی این زنجیر را دو چندان کند.

زنجیر سنگاپوری

قطعات این زنجیر، به گونه‌ای کنار هم قرار گرفته اند که دارای یک پیچ خوردگی زیبا باشند و دارای ظرافت خاصی است. این مدل زنجیر را میتوان ترکیبی از سبک کلاسیک و بافت دانست و به دلیل استحکام و دوام بالا طرفدارهای بسیاری دارد.

زنجیر سنگاپوری، دارای درخشش طبیعی و بسیار زیبایی است.

معرفی انواع مدل‌های زنجیرو نامگذاری آنها در دنیای زیورآلات | عطاره گالری

زنجیر تیغ ماهی

فرم ظاهری این نوع زنجیر به تیغ ماهی شباهت دارد و پهن و مسطح است.
تیغ ماهی، جزء زنجیرهای طرح بافت قرار دارد.

بهتر است که این مدل زنجیر بدون آویز و به تنهایی استفاده شود. زیرا هم زیبایی آن بیشتر به چشم می آید و هم از آنجایی که زنجیر ظریفی است، هر نوع فشاری میتواند باعث خم شدن یا شکستن آن شود. و تعمیر کردن آن بسیار دشوار میباشد.

زنجیر تیغ ماهی | عطاره گالری

زنجیر پاپکورن

دانه های این مدل زنجیر دارای شکل برجسته و شبیه به پاپکورن میباشند و دانه های آن بر روی یک زنجیر اصلی با سطح صاف قرار گرفته است و لازم به ذکر است که همه ی این دانه ها به شکل توخالی میباشند.

زنجیر پاپ کورن و استفاده از آن در زیورالات | عطاره گالری

زنجیر بیزانس یا اتریشی

نام این زنجیر اشاره به سبک زیورالات امپراطوری بیزانس دارد. این مدل زنجیر از الگوی بسیار پیچیده ای ساخته شده و فرم کلی آن لوله ای میباشد.

زنجیر طنابی

دانه های این زنجیر شبیه به یک طناب، گرد هم پیچیده شده اند. از پر طرفدارترین زنجیرهاست و به دلیل استحکام بالایی که دارد برای استفاده از آویزهای سنگین نیز مناسب است. جز زنجیر های‌سنگین به شمار می آید و مدل های بلندتر آن، به تنهایی زیبایی بیشتری دارند.

زنجیر طنابی طلا | عطاره گالری

زنجیر توپی

این زنجیر از دانه های ریز توپی به هم پیوسته ساخته شده است. که این دانه ها بر روی یک زنجیر نازک به هم وصل میشوند. این زنجیر به دلیل نحوه ی اتصال دانه هایش از استحکام بالایی برخوردار نیست. استفاده از آنها به تنهایی، جلوه ی خاصی ندارد و با پلاک های اسپرت و پلاک های اسم بسیار همخوانی دارد و برای استایل های اسپرت و خیابانی بسیار مناسب است. بیشترین استقبال از این مدل در میان آقایان میباشد.

گردنبند زنجیره ای توپی | عطاره گالری

زنجیر اسپیگا

این از دانه های بیضی شکل که شبیه به دانه های گندم هستند تشکیل شده است و آن را به تنهایی نیز میتوان استفاده کرد
به دلیل شباهت زیاد آن با خوشه ی انگور، به زنجیر گندمی نیز معروف است و اجزای آن در یک جهت، در امتداد هم و در هم تنیده شده اند.

معرفی انواع مدل‌های زنجیر نامگذاری آنها در دنیای زیورآلات| عطاره گالری

زنجیر مربعی یا ونیزی

از دانه های مربع شکل کوچک و به هم پیوسته تشکیل شده که استحکام خوبی دارد. در صورت لزوم، تعمیر کردن این مدل زنجیر آسان است و بدون اینکه به ظاهرش آسیب وارد شود، قابل تعمیر است. این مدل از محبوبیت زیادی برخوردار میباشد.

زنجیر ونیزی نقره | مردانه نقره | فروش زیورآلات نقره | عطاره گالری

مدل های ضخیم تر زنجیر ونیزی برای آقایان مناسب میباشد.

زنجیر کیبل یا کابلی

رایج ترین نوع زنجیر است که از تعدادی دانه های بیضی شکل به هم پیوسته تشکیل شده است. استحکام بالایی دارد و در صورت شکستن به راحتی قابل تعمیر کردن هست. این مدل معمولا به همراه آویز مناسب آن استفاده میشود و به تنهایی استفاده نمیشود.

زنجیر کابلی نقره – گالری عطاره

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.